Adalet Bakanlığı Sözleşmeli Personelin Karşılıklı Yer Değişikliğine İlişkin Duyuru Yayımladı

Adalet Bakanlığı Sözleşmeli Personelin Karşılıklı Yer Değişikliğine İlişkin Duyuru Yayımladı

Adalet Bakanlığı, taşra teşkilatında 657 sayılı Kanunun 4/B maddesi kapsamında görev yapan sözleşmeli personelin karşılık görev yeri değişikliğine ilişkin bildiri yayımladı.

Bakanlığımız Taşra teşkilatında görevli zabıt kâtibi, mübaşir, hizmetli, teknisyen, şoför ve benzeri unvanlarda 657 sayılı Kanunun 4/B maddesi kapsamında görev yapan sözleşmeli personelin (Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü personeli hariç) karşılıklı yer değiştirme işlemlerine ilişkin başvurular 14/01/2019 Pazartesi günü başlayıp 18/01/2019 Cuma günü sona erecektir.

Hizmet süresinin her yılı, Ek-2 deki Bölgelere İlişkin Puan Tablosundaki puanlar esas alınmak suretiyle sistem tarafından otomatik hesaplanacağından, her bir personelimizin başvuru tarihleri arasında UYAP sisteminde yer alan kendisine ait birim bilgilerini, bu birimlerdeki başlayış ve ayrılış tarihlerini kontrol etmesi, bu bilgilerde hata bulunması halinde ilgili komisyona başvurarak düzelttirmesi ve ardından başvuru yapması gerekmektedir.

Karşılıklı yer değiştirme çalışmasına ilişkin ilke kararları, bölgelere ilişkin puan tablosu, tüm adliyelerin puanlarını gösterir tablo ve başvuru kılavuzu ektedir.  

Ek-1-Sözleşmeli Personelin Karşılıklı Yer Değiştirme Çalışmasına İlişkin Genel İlke ve Esaslar

Ek-2-Bölgelere İlişkin Puan Tablosu

Ek-3-Tüm Adliyelerin Puanlarını Gösterir Tablo

Ek-4-Başvuru Kılavuzu

 

Kaynak : http://www.pgm.adalet.gov.tr/

15 Ocak 2019 0
Yorum Yaz
Kalan Karakter:
Yanıt:
Yorumlar
😭
Henüz yorum eklenmemiş.
Adalet Bakanlığı Stajyer Kontrolör Sözlü Sınavı Hakkında Duyuru Yayımladı
Adalet Bakanlığı, stajyer kontrolör sözlü sınavı hakkında duyuru yayımladı. ...
04 Mart 2019
0
Hukuk Alanında Doktora Yapanların Mülakat Yer ve Saati İçin Duyuru
Adalet Bakanlığı Personel Müdürlüğü, hukuk alanında doktora yapıp adli yargı hâkim ve savcı adaylığı, idâri yargı hakim adaylığı ve ...
04 Mart 2019
0