Diyanet İşleri Başkanlığı, Avukat Alımı Tercih Duyurusu Yayımladı.

Diyanet İşleri Başkanlığı, Avukat Alımı Tercih Duyurusu Yayımladı.

Diyanet İşleri Başkanlığı, avukat kadroları için yapılan sınav sonucuna göre kazanların tercih işlemleri hakkında duyuru yayımladı.

Avukat kadroları için yapılan sınav sonucu kazananların tercih işlemlerini 03.04.2019 tarihinden itibaren 07.04.2019 tarihi 23.55'e kadar https://dibbys.diyanet.gov.tr/IKYS/Sinav/KurumDisi/adresi üzerinden gerçekleştireceklerdir.

  1. Tercihlere yerleştirme işlemlerinde sınav başarı puanı esas alınacaktır. Puanların eşit olması durumunda KPSS puanı yüksek olana, onun da eşit olması halinde, KPSS'ye katıldığı öğrenim belgesinin mezuniyet tarihi önce olana, bu sürenin de eşitliğinde doğum tarihi önce olana öncelik verilecektir.
  2. Adaylar 10 tercihte bulunacaklardır.
  3. Tercihlerine yerleşemeyen adayların, tercih ekranında yer alan “re'sen yerleştirmeyi kabul ediyorum" bölümünü işaretlemeleri halinde, re'sen yerleştirmeleri yapılacaktır.
  4.  Tercih sonucu yerleşen adaylara becayiş hakkı verilecektir.
  5. Adaylar yerleştirme sonuçlarını https://dibbys.diyanet.gov.tr/IKYS/Sinav/KurumDisi/adresi üzerinden 08.04.2019 tarihinde öğrenebileceklerdir.
  6. Adayların atamaya esas olan 2018 yılı Avukatlık Sınavı Başvuru Duyurusunun III. maddesinde belirtilen belgelerini, önce e-mail sonra posta yoluyla veya elden 12/04/2019 tarihi saat 18.00'e kadar Başkanlığımız Atama I Daire Başkanlığına ulaştırmaları gerekmektedir. İlgili evrakı süresi içerisinde teslim etmeyen adayların başvuruları geçersiz kabul edilecek, postadaki gecikmeler dikkate alınmayacak ve bu adayların atama işlemleri gerçekleştirilmeyecektir.
  7. Avukat yer tespiti ve tercih işlemleri ile ilgili bilgiler hakkında www.diyanet.gov.tr web adresinden yapılan duyuru dışında ilave bir tebligat yapılmayacak, adaylara ayrıca bir bilgi veya belge gönderilmeyecektir.
  8. E-MAİL ADRESİ: atama1@diyanet.gov.tr

    Tercihler https://dibbys.diyanet.gov.tr/ web adresinden yapılacaktır.

İlgililere duyurulur.

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI

İNSAN KAYNAKLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ​

05 Nisan 2019 0
Yorum Yaz
Kalan Karakter:
Yanıt:
Yorumlar
😭
Henüz yorum eklenmemiş.
Diyanet, 2019 Yılı Atama ve Nakil Hakkında Duyuru Yayınladı
Diyanet İşleri Başkanlığı, 2019 yılı atama ve nakil isteğinde bulunacak personel ile ilgili duyuru yayımladı. ...
01 Mart 2019
0
Diyanet İşleri Başkanlığı MBSTS Kılavuzu Yayımlandı
ÖSYM kendi sitesinde Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (MBSTS) başvuru kılavuzu yayımladı. ...
19 Şubat 2019
0